Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 18-19 czerwca br. na stadionie AZS Łódź odbył się XXVIII Finał Ogólnopolskich „Czwartków Lekkoatletycznych”. Rywalizacja w tych zawodach została zapoczątkowana blisko 30 lat temu przez srebrnego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Moskwie – Mariana Woronina i odbywa się w blisko 100 miastach całego kraju. Odbywa się ona w dwóch edycjach – jesiennej i wiosennej, kończy zaś finałem miejskim.
Głównym założeniem tej wielkiej imprezy sportowej jest wyszukiwanie młodych utalentowanych sportowców z całej Polski, a mogą w niej uczestniczyć dzieci poniżej 14 roku życia.
Udział w konkursie skoku w dal zapewnił sobie uczeń 4 klasy opalenickiej szkoły podstawowej – Michał Skrzypczak, na co dzień trenujący w MKS Juvenia Puszczykowo. Warto podkreślić, że w drodze do finału krajowego Michał wygrał wszystkie 5 mitingów w Wolsztynie oraz finał miejski.
W sobotę 18 czerwca rozpoczął zmagania z prawie 50 rywalami ( rocznik 2011 ) i… z upałem. W serii eliminacyjnej Michał oddał trzy bardzo dobre skoki, a z wynikiem 4.47 m zapewnił sobie awans do serii finałowej. Następnego dnia już tylko 12 chłopców przystąpiło do walki o najwyższe laury. W finale Michał wyrównał swój tegoroczny rekord życiowy, uzyskując 4.62 m, co dało mu 3 miejsce w kraju wśród skoczków w dal w swojej kategorii wiekowej.
W najbliższym czasie młody zawodnik ma jeszcze w planach start w Ogólnopolskim Finale LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego) w Sieradzu (23.06).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów sportowych.

Share This
Skip to content