Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poniedziałek, 23 maja uczniowie klasy III d i III e wraz z wychowawczyniami Ewą Łysiak –Tupalską i Iwoną Uliczką odwiedzili bardzo ciekawe miejsce, jakim jest Muzeum Pracownię Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Poznali tam tajemnice Czarnego Lądu, odwiedzili Azję oraz poznali Indian. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o Arkadym Fiedlerze, który był pisarzem i podróżnikiem. Miały okazję obejrzeć zgromadzone przez niego eksponaty i pamiątki przywiezione z całego świata oraz ogromną kolekcję fotografii. Do najciekawszych eksponatów należą: maski, łuki, motyle tropikalne, pająki, krokodyle, piranie, a także kolekcja książek Arkadego Fiedlera. Istotnym elementem wycieczki był zakup pamiątek.
Uczniowie spacerowali po ogrodzie przy Muzeum, oglądając duże repliki posągów egzotycznych bóstw, egipską piramidę, szamańskie totemy. Zachwyciła ich kopia statku „Santa Maria”, którym podróżował Krzysztof Kolumb oraz kopia myśliwca, na którym latali bohaterowie książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjno- artystycznych: Indiańska wioska- Jak brzmi twoje plemię? Uczniowie wykonali instrument muzyczny z dostępnych materiałów, a na koniec prezentowali wykonane dzieła.
Taka wycieczka na pewno na długo zapadnie w pamięć, być może zainspiruje ona dzieci do własnych podróży i odkryć.

Share This
Skip to content