Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z dumą możemy powiedzieć, że mamy w naszej szkole uzdolnionych matematycznie  uczniów. Potwierdzeniem jest sukces  dwóch uczniów klas ósmych w ogólnopolskim konkursie matematycznym, zorganizowanym przez Szkołą Matmy z Warszawy, „Challenge  eight  Charity ”.

W konkursie wzięło udział 170 uczniów z całej Polski, ale pierwsze miejsce zajął uczeń  naszej szkoły – Piotr Krzyśków z klasy 8a. Piotrek bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania, wynik 100% napawa nas dumą.

Obok Piotrka, również na wysokim, bo trzecim miejscu, znalazł się Kacper Luftmann z klasy 8c.Wynik Kacpra też jest rewelacyjny –   86,7% możliwych punktów do zdobycia.

Wszyscy uczestnicy konkursu ,oprócz sprawdzenia swojej wiedzy, wsparli  materialnie  Ukrainę. 50 % kwoty tzw. „wpisowego ” na konkurs została przekazana  jako pomoc humanitarna , co również zasługuje na uznanie.

Obu ósmoklasistom serdecznie gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów   konkursach matematycznych oraz na zbliżającym się egzaminie 🙂

Share This
Skip to content