Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

09.05 br. na stadionie w Zbąszyniu odbyły się mistrzostwa powiatu w 4-boju lekkoatletycznym. Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach, czyli w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz w biegu na dystansie 600m (dziewczęta) oraz 1000m (chłopcy).

Do poniedziałkowych zawodów przystąpiły po 4 reprezentacje dziewcząt i chłopców. Po zakończeniu ostatniej konkurencji okazało się, że w klasyfikacji drużynowej chłopców mistrzami powiatu zostali wieloboiści z Opalenicy: Bartosz Duda, Hubert Krajewski, Dawid Ludwikowski, Oskar Małysz i Jakub Pąpka.  Dziewczęta zakończyły rywalizację na czwartym miejscu. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Maria Albrecht, Maria Konieczna, Lena Ławniczak, Lena Pajchrowska i Maja Sękowska.

12.05 w Szamotułach zorganizowane zostały mistrzostwa rejonu w 4-boju lekkoatletycznym. Tym razem w gronie 5 zespołów opaleniccy wieloboiści po raz kolejny potwierdzili swoją dominację, a wygrywając klasyfikację drużynową zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim. Do tego niewątpliwego sukcesu przyczynili się: Bartosz Duda, Hubert Krajewski, Dawid Ludwikowski, Maciej Malecki, Jakub Pąpka oraz Alex Ranecki. Warto dodać, że najlepszym wieloboistą zawodów został Jakub Pąpka.

13.05 na opalenickim orliku walczyli młodzi trójboiści z klas 3-4. Po prawie 3-godzinnych zmaganiach dziewczęta z Opalenicy wywalczyły drugie miejsce a sukces ten zanotowały: Nina Krajewska, Aleksandra Ławniczak, Antonina Nowak, Lena Paryzek i Małgorzata Sadłocha. Klasyfikację drużynową chłopców wygrała SP Opalenica z Aleksem Kaczmarkiem, Adrianem Kubiakiem, Michałem Skrzypczakiem, Marcelem Szulcem i Franciszkiem Świtalskim.

Najlepszym wieloboistą zawodów wśród chłopców został Michał Skrzypczak. Oba opalenickie zespoły będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych w Szamotułach już 20.05.