Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę
Dnia 03.05 w Rakoniewicach odbyły się Biegi Przełajowe z okazji Konstytucji 3 Maja. 30-osobowa reprezentacja młodych biegaczy z Opalenicy po raz kolejny udowodniła, że trzeba się z nią liczyć.

Złote medale i nagrody rzeczowe za zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych otrzymali: Julia Ławniczak, Rozalia Nagucka, Nina Krajewska, Lena Pajchrowska, Piotr Wrona, Jakub Pąpka, Kacper Nowicki i Jakub Borowczak. Drugie miejsca na podium wywalczyli: Zofia Jakubowska, Joanna Zimna, Lena Ławniczak, Julia Kleszcz, Adam Wrona i Rafał Ławniczak. Na najniższym stopniu podium stanęli: Ewa Franek, Franciszek Jakubowski i Adrian Kubiak.
05.05 na opalenickim orliku zmierzyli się lekkoatleci. Klasy 3-4 przystąpiły do rywalizacji w 3-boju LA, zaś klasy 5-6 w 4-boju. Po trzygodzinnych zmaganiach okazało się, że najlepszą trójboistką została Nina Krajewska, która wyprzedziła Nelę Paryzek oraz Antoninę Nowak. Wśród trójboistów zwyciężył Michał Skrzypczak przed Aleksem Kaczmarkiem i Adrianem Kubiakiem.
W 4-boju LA najwięcej punktów zgromadziła Lena Pajchrowska, druga była Maja Sękowska, zaś na trzecim stopniu podium stanęła Maria Konieczna. Zdecydowanym mistrzem w 4-boju okazał się Jakub Pąpka. Pozostałe stopnie podium uzupełnili Dawid Ludwikowski i Hubert Krajewski. Wymienieni sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, a organizatorem zawodów był opalenicki OSiR.
Młodzi uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi  z Opalenicy będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.