Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W sobotę 19 marca 2022 odbył się etap regionalny Geograficznego Konkursu IAC Polska, w formule Bee, w którym uczestniczyło siedmioro uczniów naszej szkoły.

Konkurs jest częścią International Academic Competitions,  odbywa się w 42 krajach świata, wśród uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej.

Etap regionalny, który odbywał się na platformie Zoom, wymagał od uczestników szerokiej wiedzy geograficznej oraz dobrego refleksu.

W tym etapie, uczniowie odpowiadali na pytania, korzystając z tzw.  “buzzera”, którego brzęczenie oznaczało gotowość do odpowiedzi. Każdy uczeń przechodził trzy rundy egzaminacyjne, mierząc się ze wszystkimi uczestnikami konkursu, w różnych pokojach. Najlepsi uczniowie walczyli w rundzie finałowej, starając się uzyskać jak najwięcej punktów.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie pod opieką Marii Wolskiej, zakwalifikowali się do etapu krajowego. Na poziomie kl. 5-6: Oskar Małysz kl. 5c, Filip Grabowski kl. 6a, Stanisław Kaczmarek kl. 6b. Natomiast na poziomie kl. 7-8 do etapu krajowego weszli: Jakub Borowczak kl. 8d oraz Kamil Szofer kl. 8f

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy sukcesów w finale krajowym, który odbędzie się w Warszawie, w czerwcu 2022r.

Share This
Skip to content