Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Ośmioro uczniów naszej szkoły, 24 marca 2022 zmierzyło się z zadaniami na tematy związane z przeciwdziałaniem zanieczyszczeniom powietrza i zmianom klimatu, biorąc udział w I etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Olimpiada składa się z dwóch etapów i finału, całość odbywa się online.

Mamy przyjemność poinformować, że Olga Nowak z kl. 8a i Alicja Wróblewska z kl. 7e będą reprezentować naszą szkołę w II etapie Olimpiady.

Organizatorem konkursu jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa, która skupia placówki edukacyjne, nauczycieli i uczniów wokół wspólnej sprawy poprawy stanu powietrza. Program ESA , którego częścią jest Olimpiada, realizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Uczestniczą w nim już 524 szkoły i przedszkola z całej Polski, łącznie blisko ćwierć miliona osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dziewczętom oraz opiekunowi pani Marii Wolskiej gratulujemy sukcesu. Życzymy udanego startu w II etapie i dotarcia do etapu finałowego! Powodzenia! 😊

 

Share This
Skip to content