Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

13-letni Jakub Pąpka jest mieszkańcem Wojnowic, ale na co dzień związany z opalenicką szkołą.

Jest uczniem 6 klasy a już w swoim dorobku ma jakże znaczące sukcesy. Ubiegłoroczny uczestnik mistrzostw Polski w sztafetowych biegach przełajowych, dwukrotny mistrz województwa (sztafetowe biegi przełajowe i biegi rozstawne), finalista wojewódzki turniejów piłki nożnej o Puchar Tymbarku, wielokrotny medalista biegów ulicznych i przełajowych na terenie gminy, powiatu, rejonu i województwa. Kuba to również aktualny lider klasyfikacji na najlepszego sportowca szkoły i biegowego grand prix.

To właśnie on został nominowany do jednorazowego stypendium sportowego dla młodych talentów.

Fundacja Wolność i Demokracja mieszcząca się w Warszawie od dziesięciu już lat organizuje projekt Tropem Wilczym czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, największy bieg pamięci w Polsce. Odbywa się w ponad 350 miastach Polski oraz poza jej granicami. Bieg na dystansie 1963 metrów to forma łącząca edukację z działaniami wzmacniającymi poczucie wspólnoty lokalnej przez aktywną i świadomą pamięć historyczną oraz popularyzację biegania, jako najbardziej dostępną formę rekreacji.

W ramach X edycji powyższa fundacja zaprosiła do udziału również i szkoły. Do tegorocznej akcji swój udział zgłosiła także nasza szkoła, a w kilkunastu biegach weźmie udział około 500 uczniów. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową naklejkę, a wyróżniający się biegacze – pakiety startowe.

Trofea Jakuba Pąpki

Osiągnięcia sportowe

– 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Biegach Rozstawnych (sztafeta szwedzka) – Poznań – 11.10.2021

– 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Poznań – 20.10.2021

– 6 miejsce na Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Olecko – 26.10.2021

– Finalista wojewódzki turniejów piłki nożnej, m.in. Turnieju Orlika oraz Turnieju Piłki Nożnej “Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku

– Uczestnik i triumfator wielu biegów ulicznych i przełajowych na terenie gminy, powiatu, rejonu i województwa.

Uczeń o pogodnym usposobieniu, towarzyski i uśmiechnięty. Bardzo łatwo nawiązuje kontakty rówieśnicze i szybko asymiluje się w grupie. Nie sprawia żadnych problemów wychowawczych i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.

Bierze systematyczny udział w treningach biegowych stanowiąc dla młodszych kolegów i koleżanek wzór sumienności i pracowitości.

Na chwilę obecną ( 28.02 ) prowadzi w szkolnym Rankingu Top-Ten o tytuł najlepszego sportowca szkoły ( kl. 1-8 ) oraz w Biegowym Grand Prix ( kl. 4-8 ).

Jest aktualnie uczniem 6 klasy, więc istnieje realna szansa, że jeszcze niejeden raz będziemy świadkami jego kolejnych sukcesów

Share This
Skip to content