Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju, zaczyna się w Betlejem, w Grocie Narodzenia Pańskiego, gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną, malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

23 grudnia, dzięki opalenickim Zuchom dotarł płomień do mieszkańców naszego miasta.

Tegoż dnia o godz. 17:00 na opalenickim Rynku, przy wspaniałej choince, pośród cudownych ludzi, odbyło się przekazanie Światełka betlejemskiego przez ZHP Nowy Tomyśl i ZHP Buk Burmistrzowi Tomaszowi Szulcowi. Następnie Pan Burmistrz odpalił palenisko, od którego wszyscy mieszkańcy mogli odpalić światełko i zabrać do domu. Nasze dzielne Zuchy z Opalenicy, wraz z rodzicami rozdawali sianko oraz ,,ciepłe i puchate”, które zgodnie z harcerską gawędą jest samym dobrem, a dzieląc się nim przekazujemy tę dobroć i miłość ludziom. Zespół wokalny pod dyrekcją Pani Joanny Majewskiej uświetnił tę imprezę, zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd. Klimat świąteczny, życzliwość i radość zakręciły niejedną łzę w oku, a Opalenica na jedną małą chwileczkę stanęła w miejscu. Ucichły kłopoty, smutki, pęd codzienności, wszyscy staliśmy się na moment jedną wielką rodziną. Mamy nadzieję, że Światełko Betlejemskie wpisało się w tradycję Opalenicy i co roku, cyklicznie będziemy w coraz większym kręgu na Rynku śpiewać i radować się wspólnie.

Dziękujemy, że byliście…

ZHP GZ ,,Tropiciele” Opalenica

Share This
Skip to content