Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu dotychczasowe osiągnięcia naszej Gromady Zuchowej, która mimo że powstała dopiero w październiku tego roku, przeżyła już kilka  emocjonujących przygód.

Pierwszą z nich to podchody w parku i lesie w Opalenicy. Każdy zaopatrzony był w latarkę, mieliśmy sprey świecący w ciemności. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i ruszyliśmy… Przez godzinę pierwsza grupa uciekała, a druga po tropach szukała. Było dużo śmiechu, troszkę strachu, ale na mecie niezwykłe emocje.

Drugą ogromnie ważną sprawą, której częścią mogliśmy być, to złożenie kwiatów na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny podczas Święta Niepodległości 11.11.2021r. Spełniliśmy swój obywatelski obowiązek, by oddać cześć poległym żołnierzom.

Trzecią ważną imprezą, na którą zaprosił nas Szczep w Stęszewie, był turniej w dwa ognie. Pomimo tego, że znaliśmy się krótko, nasze wspaniałe Zuchy zdobyły półfinał. Jesteśmy z nich bardzo dumne. Dzieci rywalizowały z ZHP Buk, ZHP Nowy Tomyśl i ZHP Niepruszewo. Cudowna  impreza, podczas której poznaliśmy wspaniałych przyjaciół. Nasi ,,Tropiciele” otrzymali prezenty i medale. W świetnych nastrojach czekamy na następne rozgrywki.

Nasi przedstawiciele Gromady Zuchowej pojechali odebrać Światełko Pokoju do Stęszewa. Wzięli tam udział w mszy świętej harcerskiej, a następnie odebrali Światełko Betlejemskie, które teraz bezpiecznie czeka na przekazanie Władzom Miasta i przedstawicielom instytucji kościelnej.

Z tej okazji ogromnie zapraszamy Wszystkich Mieszkańców na Rynek w Opalenicy, dnia 23.12.2021r. o godzinie 17:00.  Będzie mały poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, a wszystko przy ogromnej pomocy i wsparciu Pana Burmistrza Tomasza Szulca, Pani Dyrektor SP Grażyny Szulc, dyrektora CKiB Krzysztofa Sadowskiego, ZHP Nowy Tomyśl  oraz ZHP Buk. Nasze Światełko wesprze muzycznie  Pani Joanna Majewska z dziećmi z zespołu naszej szkoły. Każdy będzie mógł zabrać światełko do domu.

Serdecznie zapraszamy.
Dziękujemy z tego miejsca wszystkim, którzy wspierają nasze harcerskie dzieło.
Pamiętajcie! Dobro powraca.:)

WESOŁYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT życzy Gromada Zuchowa ,,Tropiciele” wraz z opiekunkami: Anną Jarmużyk-Sadłochą i Martą Kaczyńską.

Share This
Skip to content