Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tradycją Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy są uroczyste obchody Święta Szkoły, przypadające zawsze na koniec listopada.

W tym roku wśród imprez towarzyszących znalazł się między innymi szkolny konkurs dla klas drugich i trzecich – „Mistrz Kaligrafii 2021” pod hasłem „Sylwetki naszych patronów”. To kontynuacja zeszłorocznej edycji, podczas której zwrócono szczególną uwagę na szkolny hymn. Tym razem konkursowe teksty dotyczyły Andrzeja i Władysława Niegolewskich. Należało je pięknie i starannie przepisać, nie zapominając oczywiście również o ortografii. Przy okazji dorzucono też odrobinę historii, aby najmłodsi w przystępny sposób mogli dowiedzieć się o znanych lub dotąd jeszcze nieznanych faktach z życia patronów naszej szkoły.

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród ufundowanych przez PKO Bank Polski Oddział w Opalenicy odbyło się w poniedziałek 13 grudnia 2021 roku w auli przy ulicy Farnej. Miło nam więc oznajmić, że wyróżnienia za najlepsze prace w drugiej edycji szkolnego konkursu kaligraficznego oraz zaszczytny tytuł Mistrza Kaligrafii 2021 otrzymali następujący uczniowie:

Dominika Świderska z klasy 3c, Agata Ratajczak z klasy 3a, Iga Jędrzejczak z klasy 3c, Julia Górczak z klasy 2b, Jakub Marchewka z klasy 2c oraz Zofia Piotrowska z klasy 2d.

Gratulujemy pięknego pisma, a pozostałym uczestnikom życzymy wytrwałości w zgłębianiu sztuki kaligrafii. Kształtne i czytelne pismo, z odrobiną charakteru, to przecież wizytówka każdego z nas.

W przygotowanie i organizację konkursu zaangażowały się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Dorota Król, Anna Kurek, Ewelina Faralewska, Dorota Jaroszyk oraz Agnieszka Chwalińska. A wszystkie dzieci, które lubią ładnie pisać, już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę konkursu.

Share This
Skip to content