Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Święto Szkoły to najważniejsza uroczystość w naszej placówce. Dzień imienin patrona – Andrzeja Niegolewskiego, 30.11.2021r. jest okazją do podsumowania pracy uczniów, nauczycieli, rodziców, a także refleksji nad historią naszej Ojczyzny.

W tym dniu realizowaliśmy następny etap projektu edukacyjnego,, Droga do wolności”.

Zarówno w budynkach przy ul. Farnej jak i Poznańskiej zaplanowano dużo ciekawych atrakcji dla naszych uczniów. Był to dzień inny niż wszystkie. Oprócz zajęć edukacyjnych o tematyce patriotycznej odbywały się również gry i zabawy z wychowawcami klas, a także quizy związane z oszczędzaniem, bankowością w ramach SKO.

Nie zabrakło w tym dniu prezentacji ,,Nasza szkoła”, odśpiewania hymnu szkoły, odwiedzin strony internetowej spopalenica.pl. W salach lekcyjnych, na gazetkach , pojawiły się wystawy prac dziecięcych przedstawiających naszych patronów, ich życiorysy, życzenia dla szkoły- patronów, ilustrujące ,wiersze, krzyżówki, quizy związane z tematyką niepodległości i biografii naszych patronów.

Na każdym przedmiocie omawiano tematykę związaną z historią naszej placówki. Podziwiać można było dekoracje w szkolnych korytarzach, drzewa genealogiczne, wystawy prac konkursowych ,,Lapbook językowy- Życzenia dla szkoły kl. 4-8’’ oraz ,, Ulubione zajęcia uczniów kl. 1-3”, makiety budynków SP.

Był to dzień pełen wrażeń, życzeń i wspaniałego świętowania. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia naszych szkolnych, patriotycznych poczynań zarówno na stronie jak i Facebooku szkoły 🙂

Link do prezentacji

Link do hymnu Szkoły

ul. Farna

ul. Poznańska

Share This
Skip to content