Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie klas czwartych i piątych z naszej szkoły wzięli udział w konkursie „List do taty” organizowanym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.  Zadanie  polegało na napisaniu listu na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata”.

Na początku września ogłoszono wyniki zmagań okręgowych. Nad ich przebiegiem  czuwał senator RP Jan Filip Libicki. Mikołaj Demel, uczeń kl. 6a  znalazł się w gronie siedemnastu wyróżnionych.  Finalista wraz z rodzicami wziął udział w gali wręczenia nagród w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie. Wiosną weźmie udział w wycieczce do Warszawy, podczas której odwiedzi  Senat RP.

Pan senator 16.11.2021r. odwiedził naszą placówkę, by osobiście złożyć gratulacje najliczniejszej grupie biorącej udział  w zmaganiach literackich, bowiem 27 uczestników naszej szkoły reprezentowało okręg senatorski podczas tegoż konkursu. Dzieci z rąk senatora otrzymały pamiątkowe podziękowania i plecaki. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych dla szkolnego koordynatora  Agnieszki Bręk- Świtalskiej i nauczycielek języka polskiego: Hanny Gmerek, Mirosławy Ginter, Marzeny Kamińskiej i Katarzyny Król.

Gratulujemy wyróżnień J i zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Share This
Skip to content