Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

„PSIA LEKCJA” to bezpłatny program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Jest to cykl zajęć edukacyjnych wprowadzających uczniów  w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym, jak zachowywać się bezpiecznie przy psie.

Program  podzielony został na moduły: Lekcja “Mój przyjaciel pies” – to lekcja o opiece nad psem, jego potrzebach. Zdolnościach i talentach. Lekcja “Przybij łapę” – lekcja o komunikacji psów, różnych, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt.

Podczas zajęć nauczyciele zerówek opowiadali uczniom, jak buduje się więź między zwierzęciem a psem, omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka, takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Uczniowie korzystali z pakietu materiałów, które mówiły o opiece nad psem, jego potrzebach oraz zdolnościach i talentach.  Uczniowie wykonali prace plastyczne.

Uczniowie i wychowawcy oddziałów przedszkolnych  aktywnie włączyli się w akcję zbierania karmy dla zwierząt w schronisku.

Na podsumowanie zajęć uczniowie i nauczyciele otrzymali zaświadczenie o udziale w programie oraz podziękowanie dla Dyrekcji Szkoły. Koordynatorem akcji była Ewa Łysiak-Tupalska.

Share This
Skip to content