Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W piątkowe przedpołudnie, 24 września br. w opalenickim Parku Miejskim odbyły się jesienne mistrzostwa gminy w biegach przełajowych. Biegi przełajowe zostały zdominowane przez opalenickich sportowców, choć reprezentacja Wojnowic wybiegała również kilka medali.

3. 5-6 : 1m. Pąpka Jakub, 3m. Ranecki Alex;
  4. 7-8 : 1m. Borowczak Jakub, 2m. Piechowiak Filip.

Wymienieni biegacze otrzymali pamiątkowe medale. Był to już ostatni sprawdzian przed mistrzostwami powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się 29 września w Bolewicku.

29 września w Bolewicku zorganizowano mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Opalenicka podstawówka przywiozła z zawodów 3 główne trofea. I tak w kategorii dziewcząt młodszych najlepiej pobiegły: Nina Krajewska, Lena Pajchrowska, Lena Ławniczak, Maja Sękowska, Marika Jasińska i Sandra Reimann. Z kolei wśród chłopców najlepsi okazali się: Hubert Krajewski, Jakub Pąpka, Maciej Malecki, Alex Ranecki, Bartosz szemis i Bartosz Duda. Obie opalenickie sztafety wywalczyły tym samym awans do finału wojewódzkiego w Poznaniu (20.10). Na podium stanęła też reprezentacja chłopców starszych, która uległa jedynie akademii piłkarskiej Reissa z Wojnowic. W składzie tej sztafety znaleźli się: Filip Piechowiak, Jakub Borowczak, Oskar Kaczmarek, Kacper Nowicki, Igor Targosz oraz Antoni Jakubowski.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sportowe sukcesy.