Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dzięki ciężkiej i systematycznej pracy swojej, jaki i trenera Pana Patryka Gałkowskiego, Nikodem Nowicki, uczeń klasy 7f zdobył dwa złote medale w zawodach sportowych.
Zawody miały miejsce w niedzielę, 12 września br., w hali widowiskowo – sportowej Gryf Arena w Gryficach. Przybyło na nie ponad 150 młodych ludzi, pasjonatów jiu jitsu.
Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem, a celem jest przejęcie nad nim kontroli. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.
Na niedzielne zawody przyjechali młodzi ludzie między innymi z Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina oraz Poznania. Zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy z pasją i oddaniem walczyli o zwycięstwo i medale, a licznie przybyłe rodziny z całą mocą dopingowały swoich faworytów.
Serdecznie gratulujemy sukcesów. 🙂

 

Share This
Skip to content