Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Mimo niesprzyjającej, deszczowo-słonecznej aury sobotni Dzień Sportu przebiegał w radosnych i ,,sportowych” humorach. W tym dniu odpracowywaliśmy 12. 11.2021r. Wspólnie z uczniami, nauczycielami i rodzicami promowaliśmy aktywność ruchową, zdrowy tryb życia na świeżym powietrzu i cieszyliśmy się z wzajemnych relacji.

Oddziały 1-3 wzięły udział w konkurencjach sportowych, zabawach rekreacyjnych w Parku Miejskim w Opalenicy i Czerwonej Kuli. Dzieci pod opieką wychowawców, rodziców cieszyły się z atrakcji w wigwamie i dzięki uprzejmości Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Opalenicy mogły skorzystać ze strzelnicy sportowej. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła we wspólnej  zabawie w pomieszczeniach, rozmowach o sporcie. Nie zabrakło muzyki i śpiewu. Jak widać dla młodych ludzi aura nie ma znaczenia. Liczy się dobra zabawa.J

Uczniowie klas 4-8 mieli więcej pogodowego szczęścia. Dla nich zaświeciło słońce, ale mimo zaplanowanych atrakcji w Parku Miejskim, jednak pozostaliśmy na boisku i w sali gimnastycznej przy ul. Poznańskiej. W tym dniu każdy : duży, mały i dorosły doskonalił swoją sprawność fizyczną poprzez zabawy ruchowe, taniec, śpiew. Atrakcji było mnóstwo. Na wszystkich uczestników sobotnich wydarzeń czekała w stołówce tradycyjna grochówka.

Znowu cała społeczność szkolna pokazała, że ma wielkie serce. W tym dniu dzięki charytatywnej akcji sprzedaży ciast i ciasteczek przez przedstawicieli Rady Rodziców udało się pomóc w walce z chorobą Mai Tomczak -,,Rzeka grosza dla Mai”. Dzięki ofiarności dobrych ludzi udało się zebrać 1935zł. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc Mai i na zasilenie konta Rady Rodziców. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc, życzliwość i wielką ofiarność.

Chcemy gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego dnia.

Ten sportowy dzień mimo zaskakującej pogody pozostanie na długo w naszej pamięci. Świadczy o tym poniższa fotogaleria, na której widać zaangażowanie i radość wszystkich uczestników.

Oddziały 1-3 (zdjęcia)

Klasy 4-8 (zdjęcia)


Share This
Skip to content