Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W grudniu 2019 roku klasy wówczas II, a obecne III  rozpoczęły pracę z projektem edukacyjnym pt. ,,Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki”. Przez 10 miesięcy , ale niestety z przerwami uczniowie poznawali podstawy edukacji finansowej : rodzaje i wartość pieniędzy, zdobywali umiejętności ułatwiające im podejmowanie samodzielnych decyzji, poznawali jak racjonalnie gospodarować zasobami. Wiedzę zdobywali w trakcie galaktycznej podróży odwiedzając następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Parasol, Złotówka. Uczniowie klas III zakończyli realizację projektu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji finansowej „Bezpieczne wędrówki Od grosika do złotówki”, do którego przystąpili w klasie drugiej. Zajęcia zgodnie z założeniami zostały włączone w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej.

Było to dla uczniów bardzo ważne doświadczenie w dziedzinie samodzielnego podejmowania decyzji o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy.

Nasi uczniowie podczas zajęć z Grosikiem byli bardzo zaangażowani. Były to ciekawe lekcje, gdzie nie tylko liczyli i pisali, ale również bawili się, rysowali, wycinali, wyklejali. Zajęcia łączyły w sobie wszystkie rodzaje edukacji. Wprowadzane zostały pojęcia związane z edukacją finansową. Posiadane przez uczniów umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy doskonalone były podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów życia codziennego w trakcie zabaw i gier dydaktycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektowej działalności 🙂

Share This
Skip to content