Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 22 czerwca 2021 na zaproszenie Pani Beaty Łukaszewskiej  – Dyrektor Przedszkola nr 2 w Opalenicy grupa Oe ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy  uczestniczyła w przedstawieniu „Brzydkie kaczątko”.

Przedstawienie zostało wystawione przez  grupę  dzieci pięcioletnich – „Zajączki”. Dzieci pod okiem wychowawczyni pani Justyny Wójcik – Domagały oraz Pani Hanny Waczyńskiej zostały wspaniale przygotowane do występu. Mali aktorzy mieli przygotowane piękne stroje, każdy z nich  miał rolę do odegrania. Całość przepleciona była muzyką dostosowaną do spektaklu.

Wśród zaproszonych gości byli także Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy – Pani Grażyna Szulc oraz prezes zarządu Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”- Pan Olgierd Kosiba.

Było to wyjątkowe przedstawienie, gdyż całość została przetłumaczona na Polski Język Migowy. Tłumaczenia podjęła się Pani Aleksandra Mayer.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i dostarczenie miłych wrażeń oraz obiecujemy, że grupa nauczycieli naszej szkoły, uczestnicząca w kursie nauki PJM (polskiego języka migowego), nadal będzie popularyzowała wśród uczniów podstawowe znaki języka Głuchych, który jest dla tej społeczności głównym środkiem do komunikacji, a przede wszystkim językiem ojczystym!

 

Share This
Skip to content