Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W Dzień Dziecka, 1 czerwca br. uczennice naszej szkoły Wiktoria Perz z kl. 6b i Zofia Fertig z kl. 8c wraz z panią dyrektor Grażyną Szulc odebrały nagrody w konkursie „CZTERY PORY ROKU Z OZE”, który odbywał się w ramach Wielkopolskich Dni Energii organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.
W subregionie leszczyńskim praca Wiktorii otrzymała I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI, a Zosia zdobyła II miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII.
Wiktoria przedstawiła plakat obrazujący wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w poszczególnych porach roku. Natomiast Zosia wykonała 12 kartek kalendarza na rok 2022 , na których promowała różne odnawialne źródła energii.
Uroczyste wręczenie dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych w postaci: roweru oraz elektrycznej hulajnogi odbyło się w holu Urzędu Wojewódzkiego. Podziękowania i nagrodę pieniężną, w wysokości 1500 zł brutto za I miejsce, 1000 zł brutto – II miejsce otrzymała również szkoła, za zaangażowanie i propagowanie zachowań proekologicznych oraz promowanie odnawialnych źródeł energii.
Zosia, jako Laureatka Wojewódzkiego konkursu ekologicznego w kategorii klas VII- VIII szkół podstawowych, dodatkowo otrzyma także 2 punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022.
Jesteśmy dumni z ogromnego sukcesu dziewcząt, serdecznie gratulujemy! Już dzisiaj zachęcamy innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu!
Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Maria Wolska, której również gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Share This
Skip to content