Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej.
Ten radosny czas miał wiele odsłon, zarówno w budynku przy ul. Farnej jak i przy ul. Poznańskiej.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy muzycznymi rozgrzewkami na dzień dobry, powitaniem, dedykacjami z okazji Dnia Dziecka, dziecięcymi tańcami oraz życzeniami dyrekcji szkoły. Następnie odbyły się zabawy z wychowawcami w salach, m.in. przygotowanie plakatów dotyczących pobytu reprezentacji Polski w piłce nożnej, wykonanie projektu koszulki reprezentacji szkoły/miasta oraz plakatów dotyczących tematyki – ,,Znowu razem…”. Ponadto uczniowie podczas spotkań w swoich salach prezentowali swoje talenty, pasje, by wyłonić przedstawiciela klasy, który zaprezentował się na szkolnej scenie, zarówno przy ul. Farnej jak i Poznańskiej.
Boiska szkolne stały się miejscem twórczej zabawy, odbyło się rysowanie kolorową kredą zabawnych wierszyków, rysunków. Można było podziwiać dywanik literowy, skoki przez linkę, zabawy chustą animacyjną, taniec i inne dziecięce zabawy ruchowe.
Niespodziankę dla dzieci było przybycie przyjaciela naszej szkoły, burmistrza Tomasza Szulca, który przekazał radosne życzenia oraz słodką niespodziankę dla wszystkich dzieci na boiskach szkolnych z okazji ich święta.
Podsumowaniem wspólnej zabawy były prezentacje artystyczne naszych uzdolnionych uczniów i pokaz kreatywnych, kolorowych fryzur. Czwartoklasiści odebrali pierwsze w swoim życiu prawo jazdy- kartę rowerową, która potwierdza znajomość przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność bezpiecznego poruszania się rowerem.

Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze. Nie zabrakło słodkości oraz nagród ufundowanych przez burmistrza, dyrekcję oraz Radę Rodziców. To była udana zabawa pełna niesamowitych wrażeń i uśmiechu na wszystkich twarzach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

ul. Farna

ul. Poznańska

Share This
Skip to content