Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

“Czytam sobie. Pierwsza klasa!” to ogólnopolska akcja, w której udział wzięła klasa I c pod opieką p. Haliny Gałkowskiej. Program miał na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania. Pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

Każdy uczeń w ramach uczestnictwa w programie otrzymał jedną z dziesięciu książek z serii „Czytam sobie”, zakładkę do książki, plan lekcji, magnes, naklejki, dyplom. Rodzice otrzymali poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Jak podkreśla autorka projektu czytanie to jak podróż w nieznane krainy, piękne światy pełne tajemnic, emocji i odkryć. Nawet jeśli będzie to literatura dotycząca najbliższego otoczenia, to zawsze ten świat będzie inny od tego, który dzieci znają z własnego doświadczenia. Będą w nim inne kolory, zapachy i ludzie. Nowe emocje i wrażenia.

Dzięki książkom z serii „Czytam sobie” nasza szkolna klasa stała się miejscem magicznym. Książki trafiły do klasowej biblioteczki. Trzy poziomy trudności pozwoliły dzieciom na odkrywanie piękna czytania we własnym tempie. Dzięki temu sukces czytelniczy  osiągnął każdy uczeń, a to dopiero początek naszej wielkiej przygody z czytaniem.

Share This
Skip to content