Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie naszej szkoły w I półroczu licznie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie “Orzeł Ortograficzny online”. Zainteresowanie było spore, bowiem w trybie zdalnym prawie 80 uczniów z klas 1-8 zmagało się z zadaniami ortograficznymi w swoich kategoriach wiekowych. Konkurs miał formę testu składającego się z zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Nad organizacją czuwała Pani Mirosława Ginter- szkolny koordynator.
Mamy sporo laureatów, którzy uzyskali dyplomy oraz upominki-zakładki ortograficzne.
Najlepsza okazała się Amelka Szymlet z kl.4a. To właśnie Ona uzyskała najwyższy tytuł laureata z naszej szkoły. Brawo! Otrzymała dyplom, nagrodę oraz upominek. Ci, którzy zajęli lokaty od IX miejsca otrzymali imienne dyplomy uznania wraz z upominkami.
Szkoła natomiast zdobyła Certyfikat placówki rozwijającej talenty.
Cieszymy się, że nie tylko miłośnicy ortografii bawili się świetnie podczas rozwiązywania ciekawych zadań, bo i uczniowie, którzy teraz dopiero zainteresowali się tą niełatwą dziedziną języka ojczystego.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Share This
Skip to content