Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W tym roku, dzieci z grupy “0b” z wychowawczynią Kamilą Muller, realizują innowację pt. “Od najmłodszych lat z kodowaniem za pan brat”.
W ramach tejże innowacji mieliśmy niezwykłą okazję testowania robota Genibota. To bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Potrafi poruszać się w różnych kierunkach, mówić, wygrywać dźwięki, a nawet liczyć. Uczy dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i wyobraźnię. Praca z Genibotem podnosi efektywność nauki kodowania i programowania. Podczas zajęć dzieci kodowały Genibota za pomocą specjalnych kart. Ten sposób kodowania nie jest trudny i właściwie identyczny z tym, który wykorzystujemy używając symboli graficznych na macie do kodowania. Spotkanie z Genibotem sprawiło dzieciom ogromną radość, każdy chciał wypróbować i zobaczyć możliwości robota. To nasze pierwsze spotkanie z Genibotem, ale na pewno nie ostatnie.

Zapraszamy na naszą fotorelacje 🙂

Share This
Skip to content