Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W marcowy poranek uczniowie klasy 2b udali się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Laboratorium Wyobraźni to centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą. Taki był też cel naszej wycieczki – rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

W Laboratorium czekały nas trzy atrakcje – trzy rodzaje zajęć. Na początek udaliśmy się do laboratorium chemicznego, gdzie dzieci uczyły się jak uzyskać DNA z banana. Następną atrakcją było przejście przez interaktywną ekspozycję, na której można było samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin fizyki: hydrostatyki i hydrodynamiki, elektryczności i magnetyzmu. Na koniec pobytu było trochę rozrywki, czyli zajęcia z interaktywną grą Knoocker. Zasada grania była prosta – trzeba trafić piłeczką w elementy gry komputerowej wyświetlanej na interaktywnej ściance. Drużyny, na które byli podzieleni uczniowie, rywalizowały między sobą. Przy okazji świetnej zabawy można było ćwiczyć refleks i umiejętność współpracy w grupie oraz poznać podstawowe zasady akustyki.

Trzy godziny pracy i niesamowitej rozrywki szybko minęły, a dzieci wyruszyły w drogę powrotną przekonane, że nauka może być fantastyczną przygodą.
Szczęśliwi i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do Opalenicy 🙂

Share This
Skip to content