Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Grupa 0a, 0b oraz 0c wraz z wychowawcami przystąpiła do X edycji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska – honorowym patronatem tego projektu jest Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Etap jesienny został podzielony na 6 różnych zadań do wykonania:

  1. Smacznie – zdrowo – kolorowo
  2. Zagadki owocowo- warzywne
  3. Konkurs Order miłośnika sportu
  4. Każdy uczeń chce być siłaczem została przeprowadzana
  5. Forum zdrowia – Jak przekonać dziecka do jedzenia warzyw?
  6. Promocja

Podczas całego projektu dzieci ciężko pracowały. Utrwaliły nazwy owoców i warzyw, odkrywały je za pomocą różnych zmysłów: wzroku, smaku i dotyku. Co najważniejsze poznały wartość odżywczą owoców i warzyw oraz jaką odgrywają rolę w codziennej diecie. Następnie z pomocą rodziców układały zagadki owocowo- warzywne. Dodatkową atrakcją było przygotowanie pysznych szaszłyków owocowych. Zabawa była wyśmienita. Kolejnym zagadaniem był sport. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych, dowiedziały się jak ważny jest zdrowy trybu życia, dbania o kondycję fizyczną. Poznały przeróżne sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Podczas projektu przeprowadziliśmy także konkurs na „Order miłośnika sportu”. Była to samodzielna oraz twórcza praca dzieci, która miała na celu stworzenie wymarzonej nagrody dla naszych sportowców. Każde z dzieci dostało papierowy talerzyk i wykonało pracę dowolną techniką, według własnego pomysłu. Wszystkie ordery zostały wywieszone na głównej tablicy. Pod koniec listopada zakończyliśmy wszystkie zadania i zrobiliśmy sobie solidne podsumowanie. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o podjętych działaniach podczas projektu oraz ich celu. Zwieńczeniem sukcesów było stworzenie bardzo ciekawej gazetki dotyczącej podjętych działań. Na gazetce, znajdowały się, przede wszystkim informacje dla rodziców, m.in. wiele ciekawych artykułów tj. ”Kolorowy talerz czyli garść informacji o owocach i warzywach”, „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?” i „Jedz zdrowo i kolorowo”, Ordery Miłośników Sportu no i oczywiście nasze zagadki.
Na wyniki czekaliśmy do końca stycznia. Poszło nam bardzo dobrze, otrzymaliśmy 400 punktów. Przed nami etap zimowy… Trzymajcie za nas kciuki!!!

Share This
Skip to content