Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

„Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…”

W oczekiwaniu na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Jest to czas zadumy i refleksji w gronie najbliższych osób, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie. Pragniemy przeżyć świąteczne chwile w pokoju, wzajemnej bliskości życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Boże Narodzenie to święta poprzedzone miłością wigilijnego wieczoru, czarem choinki i kolędy.

Corocznym zwyczajem jest spotkanie wigilijne Dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Cieszymy się, iż tak licznie przybyli zaproszeni emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej placówki. 20 grudnia zgromadziliśmy się w auli, by wspólnie przeżyć magiczne chwile. Dyrektor szkoły pani Grażyna Szulc złożyła wszystkim zebranym i ich rodzinom moc ciepłych, świąteczno- noworocznych życzeń.

Tę uroczystą chwilę uświetniły jasełka, przygotowane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych ,,0d” i ,,0e” pod opieką pani Magdy Przybysz i pani Anny Jarmużyk- Sadłochy. Mali aktorzy przedstawili w sposób kreatywny oryginalną, współczesną wersję jasełek.  Ich przekaz był dość klarowny. Zachęcał do refleksji nad świętami i ich roli w naszym codziennym, zabieganym życiu.

Tym miłym akcentem maluchy wprowadziły nas w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt – Świąt Bożego Narodzenia. Cała aula rozbrzmiewała ciepłem dziecięcych śpiewów i recytowanych tekstów, przepełnionych serdecznością i życzliwością.

Następnie wszyscy ze wzruszeniem dzielili się opłatkiem. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw.

Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

Share This
Skip to content