Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

We wtorek (10 grudnia 2019r.) w auli szkoły przy ul. Farnej odbyło się kolejne przedstawienie z cyklu Spotkanie z Kulturą. Tym razem obejrzeliśmy spektakl o tematyce Świąt Bożego Narodzenia pt. „Ognik i choinkowe marzenie”.

Ognik – dobry duch pojawiający się w czasie przygotowań do świąt, stara się choć na chwilę odwrócić uwagę dzieci od upominkowego szaleństwa, by pokazać i uświadomić im czym jest magia Świąt Bożego Narodzenia, o której w tym czasie tak głośno. Choinka, która od maleńkiej sadzonki marzyła, żeby trafić do domu człowieka i zostać w nim pięknym, błyszczącym i lśniącym światełkami symbolem świąt, odkrywa, że nieważny jest jej wygląd, piękne ozdoby i bogate prezenty złożone pod jej gałązkami. Tak naprawdę ważne jest to, że jesteśmy w tym czasie razem z bliskimi, którzy nas kochają.

Piękna scenografia, barwne kostiumy i nastrojowa muzyka grana na żywo, spowodowały, że wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w cudowną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Share This
Skip to content