Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W naszej szkole obchodziliśmy go 4 października. Chcieliśmy zachęcić wszystkich – uczniów młodszych i starszych, nauczycieli, pracowników szkoły, ale także rodziców, pracowników różnych instytucji i przypadkowe osoby spotkane na ulicy – do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli – mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Przeprowadzenie takiej akcji w szkole nie byłoby możliwe bez zaangażowania samych uczniów. Młodych ludzi chętnych do współpracy zgłosiło się około 30. W korytarzach naszej szkoły utworzyli oni Komisje Egzaminacyjne, a na zewnątrz budynku mobilne Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia tych młodszych i tych starszych. W sumie kilkuset uczniów i dorosłych wzięło udział w wydarzeniu, zdobywając szlachetny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dobrą znajo-mością tabliczki mnożenia pochwalić się mogli również m.in. burmistrz Opalenicy Pan Tomasz Szulc, jego współpracownicy z Urzędu Miasta oraz pracownicy Banku PKO.
Zwieńczeniem obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia był konkurs o tytuł Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia. 18 października do zmagań konkursowych przystąpiło 24 odważnych uczniów klas od 3-8. Miło nam ogłosić, że w kategorii klas młodszych zwycięzcami zostali równocześnie Anna Bielawa i Konrad Dyderski, uczniowie klasy 5h; w klasach starszych tytuł mistrza zdobyła Zofia Łopata z klasy 7b.
Serdecznie gratulujemy!

Share This
Skip to content