Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 24.10.2019 uczniowie z klasy 6a, 5b oraz 2d pod opieką pani Moniki Garczarek i Kingi Komorowskiej wybrali się na wycieczkę do stolicy Niemiec. W trakcie kilkugodzinnego spaceru po Berlinie zobaczyli: pozostałe elementy Muru Berlińskiego, Bramę Brandenburską, budynek parlamentu niemieckiego Reichstag, siedzibę kanclerz Niemiec pani Angeli Merkel, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz plac Poczdamski. Największą atrakcją był jednak wjazd na wieżę telewizyjną, mieszczącą się przy Aleksanderplatz. Wrażenia z galerii widokowej, znajdującej się na wysokości 203 metrów, były niesamowite. A dzięki lunetom można było zobaczyć ludzi czekających w kolejce czy spacerujących po mieście. Następnie przejechali pod bramę niemieckiego Zoo, w którym największą atrakcją są misie panda. Uczniowie zobaczyli również budynek Uniwersytetu Humboltów oraz pomnik spalonych książek.
Wycieczka zakończyła się konkursem z nagrodami. Najbardziej uważni uczniowie za udzielone poprawne odpowiedzi otrzymali symboliczne upominki.

Share This
Skip to content