Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

04 października 2019 roku w Powiatowym Centrum w Nowym Tomyślu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Nocy Zawodowców. Impreza miała na celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego.

Uczniowie mogli obejrzeć na scenie prezentacje różnych zawodów, między innymi, na czym polega zawód: fryzjera, kosmetyczki, kucharza, cukiernika, logistyka, fotografa, handlowca oraz ślusarza. Stolarz pokazał, jak wykonać drzwi oraz jak je zamontować. Weterynarz zachęcał do poznania tajników USG . Architekt zieleni angażował w projektowanie ogrodu.
Mogliśmy również zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół z Opalenicy. Prezentowali się również niektórzy pracodawcy np. sklep z firanami, bieżnikami i dekoracyjnymi poduszkami.

Noc Zawodowców była świetną okazją do spotkania i rozmów zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami. Uczniowie mieli możliwość także porozmawiać z doradcą zawodowym, który poinformował uczniów o ich mocnych stronach osobowości.

Share This
Skip to content