Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poniedziałek 23 września klasy 2a i 2b wyruszyły na poszukiwanie jesieni do Gospodarstwa Gładysiakowie znajdującego się w Wirach koło Komornik. Już za bramą wiedzieliśmy, że dobrze trafiliśmy na w ogrodzie oraz w sadzie znaleźliśmy wiele jej śladów. Warzywa, owoce, kwiaty i ptaki pięknie się tego dnia prezentowały. Zajrzeliśmy, więc na grządki, posłuchaliśmy opowieści o pewnym świerszczu i pszczołach oraz sprawdziliśmy, gdzie sójka zasadziła leszczynę. Potem było trochę nauki i dowiedzieliśmy się, jak najlepiej przechowywać warzywa i owoce. Na koniec skosztowaliśmy przepysznych domowych dżemów, a potem próbowaliśmy ukisić kapustę. Był jeszcze konkurs – ile ogórków zmieści się w jednym słoiku? Nasz rekord to aż dziewięć.
Pogoda dopisała więc jeszcze chwilę spędziliśmy wspólnie na huśtawkach. Wróciliśmy uśmiechnięci, a do Opalenicy przywieźliśmy oczywiście Panią Jesień.
Jesieni szukały A.Chwalińska i E.Faralewska wraz ze swoimi uczniami.

Share This
Skip to content