Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W ramach współpracy z CKiB w Opalenicy uczniowie naszej szkoły 17.09.2019r. w auli widowiskowej w Przedszkolu przy ul. Zamkowej wzięli udział w projekcie teatralno- interaktywnym o charakterze proekologicznym i etycznym ,,Gdzie rośnie czekolada?” .Podczas spotkania zabrano dzieci i ich opiekunów w teatralną podróż do czterech krajów, gdzie żyją ich rówieśnicy : Koffi, Zuri, Simba i Jou. Wyświetlany został specjalnie przygotowany film animowany o życiu rośliny kakaowca, w jakich dorasta warunkach, co jej sprzyja, a co szkodzi. Pojawiła się postać Feliksa Zachłannego- producenta czekolady. Pan Feliks przygotował czekoladę, do której dodał różne złe składniki. Przy degustacji okazało się, że czekolada ma bardzo, bardzo gorzki smak. Informacje te stały się powodem do rozmowy i przybliżenia aspektu ochrony środowiska. Poruszenie tematu wycinania i wypalania lasów tropikalnych, nasadzanie w to miejsce palm olejowych i zagadnień związanych z zagrożeniami wynikającymi z braku dbałości o naszą WSPÓLNĄ PLANETĘ. To było bardzo pouczające spotkanie, które zapoczątkowało w naszej szkole cykl działań o tematyce ekologicznej.

Share This
Skip to content