Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 Klaudia Garstka z klasy 8c, dzisiejsza już absolwentka zajęła II Miejsce wśród dziewięćdziesięciu nadesłanych prac w kategorii klas VII – VIII w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym ,,Cztery Pory Roku”. W czerwcu dotarła do szkoły informacja o wynikach Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego dla dzieci i młodzieży, ogłoszonego pod tytułem „CZTERY PORY ROKU Z OZE”, którego organizatorem był Zarząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Konkurs stanowił część projektu „Wielkopolskie Dni Energii 2019 – festyny i konkursy” i miał na celu promowanie wśród uczniów szkół podstawowych odnawialnych źródeł energii związanych z czterema porami roku, edukacji ekologicznej oraz uświadomienie potrzeby zmiany nawyków, poprzez wprowadzenie w życie zasad racjonalnego gospodarowania energią w gospodarstwie domowym, szkole i miejscu pracy, a także przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii.
Podsumowanie ósmej edycji Wielkopolskich Dni Energii oraz wręczenie nagród, na które wraz ze zwyciężczynią zaproszona została p. dyrektor szkoły Grażyna Szulc odbyło się 04 września 2019 r. o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Cieszy nas fakt, iż szkoła otrzymała z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego p. Krzysztofa Grabowskiego nagrodę pieniężną dla naszej szkoły w wysokości 1000 zł, a wyróżniona uczennica wartościową nagrodę rzeczową w postaci elektrycznej hulajnogi.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu i gratulujemy Klaudii. Na pewno będziemy kultywować tradycję brania udziału w kolejnych edycjach tego i innych konkursów o tematyce proekologicznej. Zwycięstwo jest możliwe, a wraz z nim satysfakcja i nagrody.

Poniżej galeria zdjęć

Share This
Skip to content