Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 21 maja 2019 uczniowie z projektu Kolokagathiaz opiekunkami panią Marią Wolską, Marzeną Michalską i Honoratą Niewiadomską udali się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. 

W Muzeum Przyrodniczym w Jeziorach odbyliśmy warsztaty przyrodnicze, ciekawe było szukanie informacji na temat parku, ptaków oraz ekspozycji przyrodniczej. Następnie wybraliśmy się na spacer malowniczymi szlakami „perły krajobrazu” naszego województwa. Podziwialiśmy tereny objęte ochroną ścisłą, np. Rezerwat Grabina, Rezerwat Kociołek. Mogliśmy też zastosować swoją wiedzę w praktyce – rozpoznawaliśmy gatunki roślin, a także na mokrym gruncie rozpoznawaliśmy ślady zwierząt. Odkryliśmy, że przed nami tymi samymi ścieżkami przechodziły dziki. Nad brzegiem Jeziora Góreckiego dostrzegliśmy ślady obecności bobrów. Wycieczka zakończyła się w Mosinie. Piękne widoki i wiele nowych informacji sprawiły, że wycieczka była niezapomniana.

Share This
Skip to content