Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Lata 2019/20 będą w naszej Archidiecezji czasem peregrynacji kopii cudownego wizerunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji w kościołach odbędą się misje przygotowujące duchowo parafian na godne przyjęcie Czarnej Madonny. Nasza Szkoła, między innymi z tej okazji, przyłączyła się w grudniu do Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Referat Katechetyczny w Poznaniu.

W etapie finałowym Konkursu Wiedzy Religijnej, który odbył się w sobotę 16 marca 2019 r. w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, wzięło udział 14 osób. Uczestnicy z klas VIII Szkoły Podstawowej i 3 klas gimnazjalnych, z terenów Województwa Wielkopolskiego, musieli opanować 2 pierwsze rozdziały z Ewangelii św. Łukasza, fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego przedstawiające nauczanie o Maryi oraz historię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zosia Marchewka, uczennica naszej szkoły, zajęła w tym konkursie wysokie II miejsce. 

Zosi i jej Rodzicom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach kształcenia. 

Share This
Skip to content