Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

9 marca 2019 r. odbyła się II edycja konkursu przyrodniczego Science – lubię to!. W konkursie  tym udział wzięło łącznie 402 uczestników z różnych stron Wielkopolski. Natomiast podczas finału, który odbył się na Wydziale Biologii UAM spotkało się 19 młodych adeptów nauk ścisłych, którzy awansowali do niego z etapu szkolnego. Naszą szkołę reprezentował Kacper Czepczyński z klasy 8a oraz Igor Kaczmarek z klasy 7a.Kacper uzyskał tytuł laureata i otrzymał zaproszenie na cykl wykładów i warsztatów na Wydziale Biologii natomiast Igor otrzymał wyróżnienie. 

Spotkanie z nauką, które współorganizowała Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce oraz Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wywołało wiele pozytywnych emocji, pytań i zaciekawienia nie tylko wśród uczniów, ale i  ich opiekunów – rodziców i nauczycieli. Zaprezentowane podczas etapu finałowego wykłady dr Jakuba Szymkowiaka oraz doktorantki Martyny Dominiak zainspirowały i zaintrygowały uczestników spotkania.  

Share This
Skip to content