Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

„Wszystkie Kolory Świata” to projekt edukacyjny organizacji UNICEF. W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do jego realizacji.  Tegoroczna odsłona projektu jest już jego piątą edycją. Ma ona na celu zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci na świecie, które pozwolą na objęcie ich programem szczepień. Wcześniej udało się pozyskać fundusze na szczepienia dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli. Ponadto akcja ma uświadomić młodym ludziom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale też przyjemne.  Warto dodać, że ambasadorką przedsięwzięcia jest Majka Jeżowska. 

Rozpoczął się pierwszy etap realizacji projektu, który polega na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych we wybranych klasach. Panie – Sylwia Pasiciel i Joanna Kaczmarek, rozmawiały z uczniami o różnych problemach dzieci na świecie, w tym o trudnym dostępie do szczepień. Ponadto przybliżyły uczniom ideę projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Kolejnym etapem będzie przygotowanie przez klasy charytatywnych laleczek. Uczniowie na podstawie szablonu wykonają lalki, którym nadadzą imiona, ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który sami wybiorą. Wszystkie laleczki po feriach zimowych będzie można zakupić na zorganizowanym w tym celu kiermaszu. W ten sposób wspólnie uratujemy życie tysięcy dzieci w różnych zakątkach świata.

Share This
Skip to content