Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Od 12 – 14 grudnia ojciec Firmin Azalekor, ze Zgromadzenia Zakonnego Księży Werbistów, prowadził rekolekcje adwentowe w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A.W. Niegolewskich i Gimnazjum im. gen. K. Sosnkowskiego. Był to czas na spotkanie z Afryką, nawet bardzo bliskie, czas na naukę afrykańskich pieśni, ale przede wszystkim czas otwarcia się na drugiego człowieka. Dzięki nim cała społeczność szkolna mogła dowiedzieć się więcej o odmiennych warunkach życiowych i edukacyjnych mieszkańców Togo. 

W pierwszym dniu rekolekcji uczniowie spotkali się w auli Przedszkola nr 2 w Opalenicy ze studentami należącymi do Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu. W czasie tych spotkań nie zabrakło śpiewu i konkursów z nagrodami. Studenci dzielili się swoimi wakacyjnymi doświadczeniami misyjnymi m.in. z Jerozolimy, a także opowiadali o działalności koła misyjnego.         

W drugim dniu oprócz nauki rekolekcyjnej w kościele, reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali w zorganizowanych na sali OSiR w Opalenicy grach i zawodach misyjnych. Każdego dnia uczniowie w szkole podczas zajęć z wychowawcą poznawali błogosławionych i świętych, którzy odważnie głosili Ewangelię, zastanawiali się nad swoim powołaniem otrzymanym na chrzcie św. i sposobach odpowiedzi w codzienności na wezwanie Jezusa.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zakończyli rekolekcje Mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Mateusza w Opalenicy. 

Spotkanie z Misjonarzem Afryki wywarło ogromne wrażanie, ciekawe opowieści, przepiękne zdjęcia, muzyka afrykańska okazały się dobrą lekcją o życiu w Afryce oraz pracy misyjnej. Uczniowie mogli się przekonać o tym, jak wiele dobrodziejstw posiadają, a jak często nie potrafią tego docenić.

Share This
Skip to content