Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 31 października 2018r. odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Mały Medyk”, który realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W tym roku szkolnym udział w nim biorą też uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Joanny Sękowskiej- Kaczmarek i Joanny Kaczmarek. Już po raz siódmy w Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP spotkali się młodzi studenci, aby otrzymać indeksy i wysłuchać pierwszych wykładów.  

Drugie spotkanie w ramach projektu odbyło się 19 listopada 2018r. Uczniowie wzięli udział w wykładach prowadzonych przez młodych badaczy ze  szkoły podstawowej nr 11 w Poznaniu. nt. „Co zrobić, by zachować zdrowie i nie dać się chorobie?”  Prelegentki bardzo dokładnie przedstawiły czym jest odporność i jak o nią dbać. Młodzi studenci dowiedzieli się także jakimi zachowaniami szkodzą swojemu zdrowiu, a jakimi je chronią i wzmacniają. 

 „Jak w medycynie badamy mięśnie?” wykład  poprowadził dla młodych studentów prof. dr hab. n. med. Juliusz Huber z Zakładu Patofizjologii Narządu Ruchu UMP.  

3 grudnia odbyło się trzecie spotkanie Małych Medyków w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. 

Tym razem pierwszymi wykładowczyniami były uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Poznaniu. Dziewczynki w bardzo ciekawy sposób przedstawiły temat snu. Wyjaśniły dlaczego i jaki sen jest dla każdego ważny, z jakich faz składa się nasz sen i dlaczego należy spać w ciemności.  

Następnie dr med. Wojciech Gawęcki przedstawił naszym studentom tematykę funkcjonowania narządu słuchu, uszkodzeń  i możliwości leczenia. Młodzi medycy poznali historię i funkcjonowanie implantów ślimakowych oraz dowiedzieli się, jakie zachowania są bezpieczne, a jakie zagrażające dla naszego słuchu. 

Poniżej fotorelacja:

Share This
Skip to content