Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach od 15 do 19 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu pt. ,,Tydzień obchodów 100 rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego‘’, którego celem było popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją.
Koordynatorem projektu była Monika Garczarek we współpracy z Danutą Jarosz oraz Krzysztofem Rybarczykiem. W projekcie brali udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły z klas I-VIII, nauczyciele i rodzice.
W ramach projektu uczniowie wykonywali przydzielone zadania:
wycieczki – miejsca pamięci w Opalenicy
gazetki tematyczne
prace plastyczne
Wszystkie zadania uczniowie wykonali wzorowo. Prace plastyczne zostały wyeksponowane w korytarzach szkolnych przy ul. Poznańskiej.
Na szczególna uwagę zasługuje wystawa pamiątek z czasów Powstania Wielkopolskiego, którą przygotował Jędrzej Skorliński – uczeń kl.8b wraz ze swoimi rodzicami.
Jędrzej był również znakomitym przewodnikiem po wystawie , którego wspomagał Maksymilian Szulc z kl.8a. Jędrzej bardzo ciekawie opowiadał o swoich pamiątkach, wyjaśniał skąd pochodziły, do czego służyły, przedstawił ich historię. Na wystawie można było zobaczyć min. mundury powstańcze, uzbrojenie, dokumenty, zdjęcia z życia codziennego naszego miasta. Naszą wystawę odwiedzili także uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Michorzewa oraz rodzice podczas zebrań.
Odbył się również Quiz – Mistrz Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim , który wyłonił
,,MISTRZÓW ‘’ w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • Wojciech Nowak kl.4f
  • Bartosz Stachowski kl.5b
  • Katarzyna Jankowska kl. 6c
  • Zuzanna Zapłata kl.7a
  • Wiktor Dembiński kl.8b

Wszystkim mistrzom gratulujemy uzyskania tytułu i wiedzy.
Podsumowaniem całego tygodnia były uroczyste apele ( przy ul. Farnej i Poznańskiej) poświęcone ,,100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego dla uczniów naszej szkoły. Na nich zostały ogłoszone wyniki Quizu i pani Dyrektor Szkoły Grażyna Szulc wręczyła dyplomy i upominki dla,, MISTRZÓW.’’

Dziękujemy za zaangażowanie.

Monika Garczarek, Danuta Żybura- Jarosz i Krzysztof Rybarczyk

Share This
Skip to content