Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tradycją naszej szkoły jest udział w opalenickim marszu. W piątek, 21 września 2018 r. wraz z władzami miasta, licznie zebranymi uczniami wszystkich szkół i przedszkoli z gminy cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w IV marszu pod hasłem, “Smog nie jest ok”. Włodarze miasta, dzieci, młodzież, rodzice, wychowawcy, nauczyciele barwnym korowodem manifestowali przeciw spalaniu śmieci i wpuszczaniu do atmosfery smogu. Z transparentami w rękach, hasłami przeciw truciu środowiska, maseczkami na twarzach idąc ulicami miasta, dotarliśmy na plac przy Zespole Szkół. Tam odbył się finał marszu, przemówienie Pana burmistrza Tomasza Szulca i koncert opalenickiego zespołu Sounds Good. Nie zabrakło również posiłku regeneracyjnego w formie dwóch zup. Wszyscy mamy nadzieję, iż ten marsz zmieni świadomość ekologiczną w mieszkańcach naszej małej ojczyzny.

Share This
Skip to content