Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z przyjemnością informujemy, że trójka uczniów klasy VII b naszej szkoły w składzie: Wiktor Dembiński, Mateusz Jarosz i Jędrzej Skorliński uczestniczyła w gali finałowej Konkursu Historycznego Patria Nostra, która odbyła się 24 IV 2018r. w Auli UAM w Poznaniu.
Zadaniem tegorocznej edycji było wykonanie animacji komputerowej lub nagranie filmu dotyczącego wskazanych wydarzeń z historii Polski. Konkurs adresowany był do najstarszych roczników szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasi uczniowie pod opieką nauczyciela historii p. Krzysztofa Rybarczyka stworzyli animację dotyczącą obrad sejmu grodzieńskiego z 1793r. – ostatniego sejmu I Rzeczypospolitej. Ideą konkursu jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych, a także wykorzystanie nowoczesnych technologii, by przybliżyć wydarzenia z przeszłości. Organizatorzy zapewniają, że prace konkursowe dotrą do dużej grupy odbiorców, gdyż będą emitowane na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych.
Podczas uroczystości wręczenia nagród zaprezentowano najciekawsze prace, wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Konkurs objęty był patronem honorowym m.in. IPN-u, MEN-u oraz Wojewody Wielkopolskiego.
Gratulujemy naszej drużynie i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Share This
Skip to content