Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Opalenica pana Tomasza Szulca uczniowie klas 7 uczestniczyli w realizowanym przez szkołę partnerską w Niemczech projekcie edukacyjnym   ”Storkow- miasto przyjazne dzieciom”. Jego celem było zebranie potrzebnych materiałów do stworzenia prezentacji multimedialnej. Pierwszego dnia pobytu uczniowie brali udział w grze edukacyjnej na terenie ośrodka rekreacyjno-dydaktycznego. Wspólnie z niemieckimi rówieśnikami odnajdowali różne obiekty na terenie parku, które dokumentowali na zdjęciach wraz z symbolami obu miast. Odbyła się również dyskusja, w której uczestnicy odpowiadali na 3 pytania:

  • co to znaczy miasto przyjazne dzieciom?
  • co potrzebujemy w naszym mieście, co jest ważne dla was?
  • czego brakuje, aby zdrowo i bezpiecznie spędzić czas wolny?

Podczas drugiego dnia uczniowie opracowali pytania do przeprowadzenia wywiadów w języku polskim oraz niemieckim z osobami odpowiadającymi za ofertę spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Przygotowywali się do rozmów z przedstawicielami urzędu miasta, straży pożarnej, biblioteki, kościoła, klubu młodzieżowego, pracowników socjalnych na terenie szkoły i miasta. Warto dodać, że wywiady były nagrywane oraz tłumaczone na  język niemiecki i język polski.

Trzeci dzień poświęcony był na podsumowanie i ewaluację. Wspólnie obejrzeliśmy wykonane podczas dwóch dni zdjęcia- prezentacja wywołała wiele pozytywnych reakcji, zarówno wśród polskich jak i niemieckich dzieci.  Uczniowie przekazali zarówno swoje pozytywne jak i negatywne opinie.

Podczas całego pobytu uczniowie mieli wiele możliwości do doskonalenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim ale również niemieckim. Czas wspólnych zabaw, gier, tańca zintegrował i przybliżył uczniów do siebie.

Koordynatorzy
Kinga Komorowska
Monika Garczarek

Share This
Skip to content