Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 17 lutego 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu odbył się już po raz dziewiąty finał Powiatowego Konkursu Matematycznego MATEMATYKA U KOPERNIKA, nad którym patronat obieli: Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Nowotomyski. Naszą szkołę reprezentował Kacper Czepczyński z klasy 6e.

W trakcie finału konkursu Matematyka u Kopernika odbyło się wręczenie nagród w konkursie poetyckim MATEMATYCZNE RYMY, w którym uczennice naszej szkoły Zofia Marchewka z kl. 6b oraz Sara Białkowska z kl.6e zdobyły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Oto zwycięskie wiersze:

Zofia Marchewka I miejsce

Matematyka – ważna rzecz!

W życiu też potrzebna jest.

Ona nauczy dobrze Cię,

jak na zakupach rozliczyć się.

Ile zer miliard ma,

ile jest 6 dodać 2.

Że kąt prosty 900 ma,

i jak sprawdzić to się da.

Z matematyką tak często bywa,

że musisz się uczyć sto razy chyba.

Ale warto robić to,

by zajść daleko, niż mieć w głowie pstro.

I niech pamięta to twoja głowa:

Matematyka to nauk królowa.

 Sara Białkowska II miejsce

W świecie figury widzimy dokoła.

Są tam trapezy, trójkąty, koła…

Widzimy bryły, stożki, sześciany.

Wszędzie są proste i piękne ściany.

Aby tak ładnie wyglądał świat,

trzeba być z wiedzą za pan brat.

Kto geometrii pozna tajniki,

będzie miał szóstki a nie jedynki!

Serdecznie gratulujemy naszym poetkom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Share This
Skip to content