Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W roku szkolnym 2023/2024 został zorganizowany w naszej szkole projekt ekologiczny “Ekopierwszaki”. Od września do czerwca uczniowie klas pierwszych aktywnie uczestniczyli w różnych działaniach w trakcie zajęć edukacyjnych, pozalekcyjnych, a także podczas wycieczek szkolnych. Celem projektu było uświadomienie dzieciom znaczenia dbania o środowisko naturalne oraz kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat.
Konkursy o tematyce proekologicznej, jak np. „Czyste powietrze, zdrowa planeta”, czy też „Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę!”, akcje organizowane w szkole, m.in. „Światowy Dzień Wody”, Światowy Dzień Kartofla”, „Ekochoinka” oraz zbiórka zużytych baterii, znacznie poszerzyły wiedzę młodych ludzi na temat środowiska, a także sprawiły, że dzieci poczuły się bardziej odpowiedzialne za otaczający świat roślin i zwierząt, za naszą planetę.
Udział w wycieczkach, jak np. wyjazdy do lasu, odwiedziny ogrodu ekologicznego Państwa Gładysiaków, bezpośredni kontakt z naturą i jednocześnie zachęcenie do zdrowego stylu życia przyniosły dzieciom wiele korzyści.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie, a także firmie Komopal oraz Drexit za współpracę i wsparcie w realizacji projektu “Ekopierwszaki”. Inicjatywa ta nie tylko wzbogaciła wiedzę ekologiczną uczniów, ale także zainspirowała ich do działania na rzecz ochrony środowiska.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z działań.
Monika Kasperczak
Paulina Piechowiak

Share This
Skip to content