Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

10 listopada w naszej szkole na podwórzach szkolnych przy ul. Farnej, jak i Poznańskiej odbyły się uroczyste apele, podczas których upamiętniono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten był lekcją historii i patriotyzmu. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Młodsi uczniowie – klasy 0-3 spotkali się , aby wysłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu zuchów, grup 0a i 0c, wspólnie zaśpiewać z zespołem „Lubię śpiewać” oraz podziwiać taniec z flagami klasy 2d.
Starsze klasy wysłuchały montażu słowno-muzycznego w wykonaniu Samorządu Uczniowskiego oraz grupy harcerzy.
Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni na apelach odśpiewali hymn narodowy.
W budynkach szkoły zorganizowane zostały okolicznościowe wystawy prac plastycznych. Dzieci uczestniczyły w patriotycznych rozmowach, oglądały prezentacje i filmy, śpiewały pieśni i piosenki, recytowały wiersze, wykonywały prace, notatki, a wszystko związane tematycznie z niepodległością i patriotyzmem.
Wyrazem patriotyzmu w tym dniu był również odpowiedni, galowy strój z wpiętym biało-czerwonym kotylionem.
Pani dyrektor Grażyna Szulc podziękowała wszystkim za patriotyczną postawę i zaprosiła na lokalne obchody święta. Odbędą się one 11 listopada w kościele pw. św. Mateusza-godz. 11:00, następnie pod pomnikiem na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny.

Share This
Skip to content