Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Wspólne śpiewanie kolęd w okresie Bożego Narodzenia jest zwyczajem stwarzającym niepowtarzalną atmosferę, która niesie radość oraz poczucie bliskości i jedności.
07 stycznia 2023 r. o godz. 15:00 w kościele św. Mateusza z inicjatywy  Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy odbyło się wspólne kolędowanie dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników, rodziców i uczniów szkoły. Niepowtarzalny, nastrojowy  klimat unosił się w świątyni za sprawą chóru damsko- męskiego ,, AMICI CANTI” z Buku  pod dyrekcją p. Leszka Górki. Kolędowanie w kościele pozwoliło na budowanie poczucia jedności. Wspólne śpiewanie kolęd, pastorałek pomaga w pielęgnowaniu wiary chrześcijańskiej, rozwija  wrażliwość duchową i edukację muzyczną.
Było nastrojowo, klimatycznie, wzruszająco, a to za sprawą akustyki wnętrza kościoła , które rozbrzmiewało dźwiękami znanych kolęd.
Dyrektor szkoły p. Grażyna Szulc  podziękowała bardzo gorąco Radzie Rodziców za inicjatywę i całemu zespołowi ,,AMICI CANTI” za przepiękny koncert.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i krótkiego nagrania.

Share This
Skip to content