Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W grupie “0b” odbyły się warsztaty lepienia z gliny, które z przyjemnością poprowadziła pani Anna Sapor z „Domowego Zakątka”.
Pani Ania wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, przybliżyła zawód garncarza, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego, a co najważniejsze pomogła stworzyć piękne rękodzieła z całkowicie ekologicznych materiałów. Mali artyści za sprawą swoich rąk i drewnianych wałków, z małej kulki gliny uformowali płaskie krążki. Następnie używając wyobraźni zaprojektowali i odkształcili na nich wzory różnych haftowanych serwetek. Po nadaniu kształtu misy, wszystko zostało poddane obróbce termicznej i szkliwieniu dzięki czemu naczynia stały się niezwykle efektowne.
Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokoją naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawę i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Share This
Skip to content