Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

14 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było włączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. W hali OSiR w Opalenicy zebrali się zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz najmłodsi bohaterowie i ich rodzice i dziadkowie.

Uroczystość rozpoczęła się, gdy zadźwięczał szkolny dzwonek. Po powitaniu zaproszonych gości, wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn szkoły. Dzieci zostały powitane w ciepłych, pełnych emocji słowach przez panią Dyrektor Grażynę Szulc, zaproszonych gości oraz przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego, która życzyła najmłodszym sukcesów w nauce i zapewniła o pomocy i opiece ze strony starszych kolegów w szkole o poza nią.

W części artystycznej pierwszoklasiści wykazali się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi, matematycznymi i tanecznymi.

Następnie, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym odbyło się ślubowanie, w którym pierwszaki obiecały być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Grażyna Szulc ogromnym piórem oficjalnie pasowała „małych bohaterów dnia” na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Potwierdziła akt pasowania nadając pierwszoklasistom miano ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i tarczę szkolną od Rady Rodziców, kosz pełen jaj niespodzianek od Pana Burmistrza Tomasza Szulca i zestawy do rysowania, składające się z bloku rysunkowego, ołówka i kolorowych kredek z Banku PKO w ramach akcji SKO. Prezentem – niespodzianką było towarzystwo maskotki Pancernika PKO oraz taniec w wykonaniu uczniów klasy 2c. Po zakończeniu uroczystości każda klasa miała możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia. Imprezę poprowadziła pani wicedyrektor Agnieszka Bręk-Świtalska, o oprawę muzyczną zadbał pan Mateusz Hojan. Dzieci przygotowywały się do pasowania już od września, pod czujnym okiem pań wychowawczyń: Iwony Chojnackiej, Magdy Przybysz, Eweliny Faralewskiej, Romany Kurcewicz, Anny Jarmużyk-Sadłochy i Doroty Kaczmarek.

Ten uroczysty dzień pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tych doniosłych wydarzeń.

Share This
Skip to content